Kościaniacy w programie „Akademie Klasy Ekstra”

Kościańska Akademia Piłkarska Reissa wzięła udział w programie, którego organizatorem jest Ekstraklasa SA i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wychowankowie klubu zdominowali rywalizację w Turnieju FUNINO U-9, a przy okazji skorzystali z wielu atrakcji.

Celem projektu „Akademia Klasy Ekstra” jest zaszczepienie wśród dzieci już od najmłodszych lat zamiłowania i pasji do uprawiania sportu, a w szczególności do piłki nożnej, a także do rozwijania swoich futbolowych umiejętności.

W Wielkopolsce piłkarskie miasteczko powstało na boiskach treningowych Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej. Oprócz Turnieju FUNINIO U-9 i Turnieju AKE U-11 uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić się w kilku różnych konkurencjach, m.in. pomiarze siły strzału, celności, dmuchanym boisku do piłkarzyków, teqball lub skorzystać z futbolowych torów przeszkód i wielu innych atrakcji. Ponadto mogli również zobaczyć trening pierwszego zespołu Lecha Poznań przed meczem z Piastem Gliwice.

– Możliwość sprawdzenia się na tle innych rywali w Turnieju FUNINIO była bardzo cennym doświadczeniem szkoleniowym dla wychowanków naszego klubu. Dzieci przez kilka godzin poczuły się jak piłkarze ekstraklasy i na pewno będzie to dla nich motywacja do dalszego rozwoju, gdyż wielu z nich już dziś zapowiada kontynuację swojej przygody z piłką nożną w klasach sportowych naszego klubumówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa.

Po zakończeniu wydarzenia wychowankowie Akademii zwiedzali Stadion Miejski w Poznaniu. W trakcie zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyła się specjalna tablica dedykowana Piotrowi Reissowi.