Kościaniacy sprawdzali swój angielski

54 osoby przystąpiły w Kościanie do Wielkiego Testu Języka Angielskiego organizowanego w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Wyniki egzaminu poznamy za dwa tygodnie.

testWcześniejszej rejestracji dokonało 67 osób, jednak w niedzielę 14 września na auli przy ul. Bernardyńskiej w Kościanie ostatecznie pojawiły się 54 osoby. Najliczniejszą reprezentację stanowiła młodzież w wieku 12-18 lat – 34 osoby. Z kolei test dla osób powyżej 18 lat zdawało 16 uczestników, a do egzaminu dla dzieci przystąpiło 4 uczniów. – Myślę, że jak na pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście, to nienajgorszy wynik – uważa Monika Czyżak z Centrum Języków Obcych Sukces, które było organizatorem wydarzenia.–  W miastach większych od Kościana zapisała się porównywalna liczba osób.

Uczestników powitały organizatorki testu z CJ Sukces oraz burmistrz Kościana, Michał Jurga, który objął swoim patronatem wydarzenie. Następnie każdy ze zdających otrzymał pakiet zadań w zależności od swojej kategorii wiekowej. Najmłodsi na ich rozwiązanie mieli 35 minut, pozostałe dwie grupy 75 minut. Mimo sporej ilości zadań, niektórzy uporali się z nimi przed czasem.

Po zakończonym teście wszyscy zgodni przyznawali, że niektóre zadania wydały im się łatwe, a inne dość trudne. – Właśnie o to chodziło – podkreśla Natalia Frąszczak, współwłaścicielka CJO Sukces. – Test ma określić poziom znajomości języka, więc zadania musiały być o różnym stopniu trudności.

Wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani o swoim indywidualnym wyniku, natomiast średnia będzie podana do publicznej wiadomości. Każda z osób, która przystąpiła do testu otrzyma również certyfikat, który będzie mogła pokazać w szkole lub w pracy. Wyniki, a także szerszą relację z testu przedstawimy w najbliższym wydaniu gazety „Kościaniak”.