Zamknij

Kościaniacy najlepsi w turnieju kopa

19:17, 19.10.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 19:18, 19.10.2021
Skomentuj
Niedzielny turniej kopa sportowego w Kluczewie w ramach IV Turnieju Grand Prix został zdominowany przez zawodników Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Do sportowej rywalizacji w niedzielę, 17 października przystąpiło 91 zawodników, w tym 6 pań. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Henryk Grobelny z Kurzej Góry gromadząc komplet 20 dużych punktów i 130 małych. Drugie miejsce zajął Grzegorz Ratajczak, także mieszkaniec Kurzej Góry i jednocześnie prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Na trzecim stopniu podium stanął Mieczysław Chomski z Kościana. Kolejne lokaty zajęli: 4. Ryszard Suchanecki (Rawicz), 5. Danuta Kuraszyk (Nowy Lubosz), 6. Henryk Sofczyński (Sączkowo), 7. Jóżef Nitschke - Chorzemin, 8. Krzysztof Skrzypczak - Siekówko, 9. Jerzy Cieślak - Kościan, 10. Czesław Zieliński - Radomyśl.

Pierwsza czwórka zawodników otrzymała puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto wszystkie uczestniczki turnieju zostały obdarowane upominkami. - To było niesamowite przeżycie zwyciężyć w tych zawodach. Choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Rywale z którymi się zmierzyłem zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę, ale w końcowym rozrachunku zmagań uplasowałem się na pierwszym miejscu ostatecznie pokonując Grzegorza Ratajczaka, prezesa KSKS - przyznaje Henryk Grobelny.

Kolejny turniej zaliczany obecnej edycji Grand Prix rozegrany zostanie 14 listopada o godz.13.00 również w Kluczewie.