Kościaniacy najlepsi w Międzyzdrojach

Zwycięstwem orlików Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan zakończyła się rywalizacja w Lidze Europy RCR Cup 2021 w Międzyzdrojach. Kościaniacy podczas trzydniowego turnieju zmierzyli się z Herthą Berlin.

Kościańska Akademia Piłkarska Reissa co roku we wrześniu bierze udział w ogólnopolskich turniejach, które odbywają się nad Bałtykiem. W tym roku podopieczni trenera Tomasza Woźniaka wyjechali do Międzyzdrojów, a Turniej RCR Cup 2021 rozpoczął się w piątkowy wieczór prezentacją zespołów na scenie słynnej Alei Gwiazd.

Rywalizacja na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej rozpoczęła się zgodnie z Unifikacją PZPN w sobotę od gier eliminacyjnych z udziałem 12 drużyn, a kościaniacy w wyniku losowania trafili do tzw. „grupy śmierci” i przyszło im rywalizować o awans do Ligi Mistrzów z: FC Hertha 03 Berlin – Zehlendorf, AP Polonia Środa Wlkp. (aktualny mistrz WZPN), utytułowanym MLUKS Dwójka MOS Gubin, IFS Pogoń Barlinek, KS Prawobrzeże Świnoujście.

– Udział w tego typu turniejach na najwyższym sportowym poziomie wychowuje naszych zawodników na przyszłość. Rywalizacja w grupie była bardzo wyrównana, a o awansie do Ligi Mistrzów zadecydowała tzw. mała tabela i przyszło nam rywalizować w niedzielę w Lidze Europy. Postawą na boisku i komplementami od trenerów z różnych stron Polski udowodniliśmy, że mamy bardzo dobry zespółmówi trener Tomasz Woźniak.

Młodzi piłkarze wygrali w niedzielę spotkania z: AP RCR Międzyzdroje, ISF Pogoń Barlinek, KS Prawobrzeże Świnoujście KS Royal Biedrzychowice i SPS Kisielin. Zdobyli tego dnia aż 35 bramek, a stracili tylko 2 i wygrali Ligę Europy. Bohaterem kościaniaków był Jan Grześkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, który minimalnie przegrał rywalizację o tytuł króla strzelców z  Theodoropulosem Kubilnym z Berlina. W sumie w całym turnieju AP Reissa Kościan wygrała 7 spotkań, przegrała 3, a bilans bramkowy wyniósł 48:16.

Klasyfikacja Międzynarodowego Turnieju RCR Cup Międzyzdroje 2021 (24-26 września)

Liga Mistrzów:
1. AP Polonia Środa Wlkp.
2. FC Hertha 03 Berlin – Zehlendorf
3. MLUKS Dwójka MOS Gubin

Liga Europy:
1. AP Reissa Kościan
2. ISF Pogoń Barlinek
3. KS Prawobrzeże Świnoujście