Czy Kościan zna angielski?

20 listopada odbędzie się Wielki Test Języka Angielskiego, do którego szansę przystąpienia będą mieli również mieszkańcy Kościana. Test będzie organizowany u nas po raz drugi.

egzaminTo ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które po raz czwarty odbędzie się w około stu miastach Polski. Organizatorem kościańskiej edycji będzie w tym roku szkoła językowa Kleinaedukator. – Chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji tego języka oraz pochwalić się, że Kościan zna angielski – mówi Marzena Kleina, inicjatorka wydarzenia.

A na ile go zna, pokaże test. Dwa lata temu, kościaniacy, którzy do niego przystąpili, osiągnęli łączny wynik na poziomie B1+, czyli średnio zaawansowany. Czy w tym roku będzie lepiej, przekonamy się już 20 listopada.

Do testu może podejść każdy. Wyniki indywidualne nie są upubliczniane, a jedynie średnia danego miasta jest podawana do ogólnej wiadomości. Test ma trzy warianty: dla dzieci w wieku 8-12 lat, 13-17 lat oraz dla osób 18+. Za jego merytoryczną stronę odpowiada ETS Global – największa niezależna organizacja na świecie zajmująca się testowaniem i badaniami edukacyjnymi w obszarze języków obcych. Wydarzenie odbędzie się również we współpracy z twórcami nowoczesnej metody nauczania języka angielskiego dla dzieci Teddy Eddie, która jest stosowana w 150 lokalizacjach w całej Polsce. Organizatorem ogólnopolskim wydarzenia jest natomiast firma Electrum z Białegostoku.

Lokalnie honorowy patronat objął Burmistrza Miasta Kościana – Michał Jurga. Podczas wydarzenia organizatorzy planują wiele niespodzianek, w tym m.in. do wzięcia udziału w Wielkim Teście zaproszą znanych mieszkańców naszego miasta.