Kościan w filmie?

Amerykański producent, QUPI Inc., ogłosił konkurs, dzięki któremu każdy fan kina może stać się scenarzystą i wcielić się w jedną z filmowych ról. Zdjęcia do pilotażowego odcinka były realizowane w wakacje w Wielkopolsce, a teraz poszukiwani są amatorzy-scenarzyści.

Foto: Halina Jasińska/Sowa Marketing

„No Second Chances” to mroczny i pełen zagadek serial medyczno-szpiegowski, którego premiera odbędzie się na jednej z popularnych platform VOD.

Teraz jest szansa, by sprowadzić filmową ekipę do swojego miasta lub ulubionego przez siebie miejsca. By to zrobić, należy wziąć udział w ogłoszonym konkursie i napisać scenę, która zostanie wprowadzona do scenariusza serialu. Dodatkowo producent oferuje autorowi zwycięskiego skryptu możliwość zagrania stworzonej przez siebie postaci.

Akcja serialu rozpoczyna się w Pradze, stolica Czech staje się ogromną planszą, na której tajemnica rozstawia głównych bohaterów niczym pionki. Czterej znakomici lekarze trafiają do jednego pomieszczenia. Mają różne doświadczenia życiowe, rozmaite charaktery i teoretycznie nic ich ze sobą nie łączy. Ale czy naprawdę tak jest?

W gąszczu zaskakujących zdarzeń bohaterowie przenoszą się do różnych miejsc. Między innymi do Poznania, gdzie w sierpniu zdjęcia kręcone były w pubie Pod Minogą. Zgodnie z zamysłem producentów, akcja serialu ma się przenieść także do innych miejsc w Polsce. – Liczymy na odzew ze strony nie tylko influencerów, ale również osób, które marzą o byciu aktorami, czy też pisarzami – zdradza koproducent i jednocześnie juror konkursu, Damian Ratajczak. – W Polsce mieszka mnóstwo zdolnych i kreatywnych ludzi, czasami trzeba im stworzyć okazję do rozwoju, my tak właśnie chcemy działać. Tworzyć dobre kino, mając w zespole fantastyczne osobowości.

Osoby, które zdecydują się na udział w konkursie, muszą napisać scenę, którą producent wprowadzi do scenariusza serialu, a zdjęcia zrobi w miejscu wskazanym przez autora zwycięskiego skryptu. Konkursowy tekst należy opublikować w zarządzanych przez siebie social mediach (Facebook, Instagram, Twitter, blog) oraz oznakować go hasztagami #nosecondchances #tyitwojemiastowfilmie (w przypadku blogów autor musi użyć wyrażeń kluczowych „No Second Chances” oraz „Ty i Twoje miasto w filmie” oraz podać link: https://no2ndchances.com.

Regulamin konkursu oraz zarys fabuły i krótką charakterystykę głównych postaci serialu można znaleźć tutaj: http://bit.ly/TyMiasto.