Kościan oczami artystów

Wystawą prac przed kościańskim ratuszem zakończył się III plener malarski, który miał miejsce przez dwa tygodnie lipca. Przybyli artyści podczas swego pobytu malowali nie tylko Kościan, ale również zakątki Ziemi Kościańskiej.

plener_malarskiNa wystawie, która miała miejsce 16 lipca można było podziwiać kilkadziesiąt obrazów. Poza ulicami, budynkami i plenerami prace przedstawiały również kwiaty oraz portrety, m.in. burmistrza Michała Jurgi. Prezentowane prace, w tym również powstałe w poprzednich latach, zwiedzający mogli zakupić.

Komisarzem pleneru był Zdzisław Połącarz, malarz, grafik i rysownik związany z Wielkopolską. Artyści z Polski, Ukrainy, Białorusi i Słowacji byli pod wrażeniem zaoferowanej im gościny. Z kolei malarka i poetka Zofia Trzepióra-Noga napisała nawet dwa wiersze o Kościanie na podstawie swej wizyty w mieście.

Jednak nie tylko dorośli malowali Kościan. W ramach „Lata w KOK” Kościański Ośrodek Kultury 12 lipca zaprosił najmłodszych do wspólnej zabawy zatytułowanej „Narysuję swoje miasto”. Przy wspaniałej aurze objawił się niejeden talent…