Koronawirus w Wielkopolsce: zobacz powiaty, w których doszło do zarażenia

Jak dotąd w powiecie kościańskim koronawirusa zdiagnozowano u trzech osób – dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Najwięcej przypadków zakażeń w województwie wielkopolskim odnotowano w powiecie poznańskim. Drugi pod tym względem jest powiat czarnkowsko-trzcianecki.

Od 12 marca, kiedy w Wielkopolsce odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, COVID-19 zdiagnozowano u 59 osób, najwięcej w powiecie poznańskim – 26 przypadków zachorowań (jedna osoba przebywa na kwarantannie w Poznaniu).

Drugim powiatem, w którym stwierdzono największą liczbę zakażeń jest powiat czarnkowsko-trzcianecki. Tam potwierdzono 9 przypadków. Koronawirusa wykryto też u 7 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i powiatu kaliskiego.

W powiecie kościańskim odnotowano jak dotąd 3 przypadki zachorowań. Dotyczą one dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Wszyscy w dobrym stanie przebywają w kwarantannie domowej.

Zobacz także: Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie kościańskim

Po jednym przypadku odnotowano w powiecie leszczyńskim, grodziskim, śremskim, wągrowieckim, ostrowskim, konińskim i jarocińskim.

W środę o godz. 20.30, Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Są to:
– starsza kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
– starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Dziś łącznie poinformowano o 15 przypadkach zachorowań na koronawirusa w Wielkopolsce.