Koronawirus w Wielkopolsce. Chorzy zajęli ponad 3 tys. łóżek

W szpitalach na terenie Wielkopolski zajętych jest obecnie ponad 3 tys. łóżek covidowych. Do dyspozycji pacjentów zakażonych koronawirusem pozostało 750 wolnych miejsc, w tym niespełna 80 respiratorów.

Koronawirus w Wielkopolsce

Od połowy ubiegłego miesiąca w Wielkopolsce wyraźnie wzrosła liczba hospitalizacji chorych na COVID-19. W połowie marca było ich około stu dziennie. W kolejnych tygodniach na oddziały covidowe w regionie trafiało 150-250 pacjentów. Przed świętami liczba nowych zachorowań wymagających hospitalizacji wzrosła do 350 dziennie. Obecnie w naszym województwie zajętych jest 3 tys. łóżek i 218 z 297 respiratorów dla pacjentów z COVID-19.

Liczba hospitalizacji rośnie proporcjonalnie do wzrostu zakażeń. W Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 1476 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Walkę z chorobą przegrało 20 osób. W powiecie kościańskim wykryto 18 nowych przypadków. Ponad tysiąc osób jest w tej chwili na kwarantannie.

W wielkopolskich szpitalach znajduje się obecnie prawie 3800 łóżek covidowych w tym prawie 3100 dla chorych wymagających intensywnego leczenia.