Koronawirus: mniej zakażonych, ale dwie osoby w szpitalu

Sześć osób wyzdrowiało, ale niestety jedna trafiła do szpitala z powodu koronawirusa wg raportu sanepidu z 3 września. Obecnie z 26 zakażonych, 24 przebywa w izolacji domowej i dwie są hospitalizowane.

Koronawirus w Wielkopolsce

Zakażony, starszy mężczyzna przebywa w szpitalu zakaźnym do szpitala w Poznaniu. – To nowy przypadek, nie z wcześniejszej izolacji domowej. Ta osoba źle się poczuła i testy wskazały na obecność koronawirusawyjaśnia Piotr Zielonka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Z kolei druga osoba, która przebywa aktualnie w szpitalu, a informowaliśmy o tym 1 września, trafiła do placówki z wcześniejszej izolacji domowej (zobacz: Jedna osoba w szpitalu z powodu koronawirusa). To osoba nieletnia.

Z 30 do 24 zmniejszyła się natomiast liczba zakażonych przebywających w domowej izolacji. Mniej jest też osób objętych kwarantanną, bo 97 (wczoraj 137). – Zmieniły się przepisy, dzięki czemu kwarantanna została zmniejszona z 14 do 10 dni. Z kolei osoby z wynikiem dodatnim, bez objawów, w izolacji muszą przebywać obecnie 13 dni. Oczywiście pod warunkiem, że po tym czasie będą miały już wynik ujemny – wyjaśnia Piotr Zielonka.

Od początku epidemii liczba osób z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 wynosi 44, z czego 18 osób wyzdrowiało.