Koronawirus. KOK odwołuje wszystkie imprezy zaplanowane na marzec

Z powodu zagrożenia koronawirusem Kościański Ośrodek Kultury odwołuje do końca marca wszystkie imprezy i zajęcia artystyczne. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów nie odbędą się także zaplanowane na marzec „Drzwi Otwarte” w I LO w Kościanie i w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.

Decyzje szkół podyktowane są działaniami profilaktycznymi podjętymi w związku z koronawirusem. Zapadły jeszcze przed ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Z powodu zagrożenia koronawirusem nie odbędą się także zaplanowane na marzec imprezy i koncerty w KOK. Odwołany został m.in. Recital Mai Kolanoś, koncert Jerry&The Pelican System, Kościański Festiwal Piosenki Polskiej Gramofon i Amerykański Musical Filmowy. Na termin późniejszy przeniesiono kolejne „Spotkanie z podróżnikami”.

Na epidemii koronawirusa ucierpią też imprezy sportowe. Wszystko wskazuje, że mecze kościańskich drużyn rozgrywane będą bez udziału publiczności. Już ostatnie spotkanie wyjazdowe w Żarach koszykarze BC Obry Kościan grali przy pustych trybunach.

Zgodnie z ustawą impreza masowa to taka, która jest organizowana dla co najmniej 1000 osób (lub dla co najmniej 500 osób, jeśli odbywa się w hali, w przypadku imprezy sportowej próg to 300 osób).