Konwój Świętego Mikołaja w Jerce [ZDJĘCIA]

W czasie pandemii Św. Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych i wraz ze swoją wesołą ekipą 6 grudnia na Mikołajobusie przyjechał do Jerki. Przez godzinę pojazd krążył ulicami miejscowości machając do zgromadzonych.

Konwój Świętego Mikołaja w Jerce

Ponieważ w dobie epidemii nie można organizować imprez, ekipa św. Mikołaja działająca przy Stowarzyszeniu Oliwskie Słoneczko postanowiła odwiedzić dzieci swoim bajkowym pojazdem w nieco inny sposób. Mikołajobus w Jerce pojawił się w niedzielę o godz. 14.00 i pokonywał powoli kolejne ulice, a każdy kto pojawił się na trasie przejazdu, mógł pomachać do bajkowych postaci i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wydarzenie celowo nie było nagłaśniane, by nie zgromadziło się za dużo osób jednocześnie. Odświętnie przystrojony Mikołajobus jechał powoli z otwartą platformą przy akompaniamencie świątecznych piosenek. Na platformie poza św. Mikołajem były też dobrze już znane najmłodszym bajkowe postacie oraz elfy. Dzieci, które wraz z rodzicami przybyły przywitać ekipę, zadbały o odpowiednią oprawę. Wiele z nich miało na głowach mikołajowe czapki, a niektóre pojawiły się nawet w pełnych mikołajowych strojach.

Mikołajobus w niedzielne popołudnie pojawił się jeszcze w gminie Piaski w powiecie gostyńskim, a wieczorem zawita ponownie do powiatu kościańskiego i odwiedzi dzieci w Lubiniu.

Fot. Milena Waldowska