Koncert z okazji Święta Niepodległości w KOK [ZDJĘCIA]

Orkiestra Wojskowa z Żagania wraz z wokalistami Julią Stolpe i Szymonem Rzeszowskim wystąpiła podczas koncertu, na który zaprosił mieszkańców burmistrz Kościana wraz z wójtem gminy Kościan.

Listopadowy koncert z okazji narodowego święta jak zawsze zgromadził pełną salę Kościańskiego Ośrodka Kultury. Na widowni poza mieszkańcami miasta, jak i całego powiatu zasiedli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz wojskowi.

Po pierwszym utworze zgromadzonych powitał dyrygent orkiestry Jacek Putra i zaprosił na scenę burmistrza Kościana Piotra Ruszkiewicza. – Dzisiejszy koncert jest poświęcony przodkom, którzy przelali krew i oddali to co najcenniejsze, czyli własne życie byśmy mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju. Życzę Państwu i Niepodległej wszystkiego najlepszego.  Zapraszamy w muzyczną podróż pełną artystycznych wzruszeń powiedział burmistrz.

Po tych słowach muzycy rozpoczęli około godzinny koncert. Goszcząca prawie co roku Orkiestra z Żagania tym razem zaprezentowała repertuar składający się w większości z polskich utworów. Publiczność usłyszała melodie patriotyczne, muzykę filmową oraz piosenki muzyki popularnej. Te ostatnie brawurowo śpiewali soliści, czyli mieszkający w Poznaniu i współpracujący od dawna z żagańską orkiestrą Szymon Rzeszowski oraz Julia Stolpe. Tej utalentowanej wokalistki o mocnym głosie nie trzeba przedstawiać kościaniakom, bo choć obecnie również mieszka w Poznaniu jest rodowitą kościanianką, a ostatnio często gości na koncertach w naszym mieście.

Koncert bardzo podobał się publiczności, która z chęcią śpiewała znane melodie, a na zakończenie nagrodziła artystów owacjami na stojąco. A orkiestra na finał zagrała dynamiczny „Marsz Radeckiego” autorstwa Johanna Straussa.

Fot. Milena Waldowska