Koncert w kościańskiej farze

W piątkowy wieczór odbył się koncert "Przyszliśmy się pokłonić" pamięci księdza Józefa Surzyńskiego. Zgromadzeni mieli okazję posłuchać muzyki organowej i orkiestrowej, a także pięknego śpiewu.

Organizatorem wydarzenia był Kościański Ośrodek Kultury, który od kilku lat inicjuje koncerty poświęcone wybitnemu kompozytorowi i proboszczowi fary. Tym razem wydarzenie miało szczególny wydźwięk z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci księdza.

W koncercie wystąpili: Marek Stefański – wirtuoz organów, który gościł już w Kościanie, ojciec Rafał Kobyliński –   zakonnik, jezuita śpiewający tenorem, propagator muzyki organowej, a także miejscowi wykonawcy, w tym Orkiestra Dęta TON oraz Filip Kauch, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie, laureat II Dziecięco-Młodzieżowego Konkursu Muzycznego im. ks. dra Surzyńskiego przeprowadzonego przez KOK. Pomiędzy poszczególnymi fragmentami muzycznymi życiorys ks. Surzyńskiego czytali Arkadiusz Wesołek i Janusz Dodot.

Z kolei w sobotę miał miejsce koncert wielkopostny w Racocie, a w niedzielę w Czempiniu i Wyskoci, wszystkie z udziałem Marka Stefańskiego i o. Rafała Kobylińskiego.