Koncert w farze dla Martyny [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbył się charytatywny koncert uwielbienia pod hasłem: ,,Ja Jestem” na rzecz chorującej na raka 14-letniej Martyny Wechta, mieszkanki Kościana. Wystąpił zespół MISERICORDIA z Buku.

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas jego trwania zbierane były dobrowolne datki do puszek na leczenie i proces rehabilitacji dla Martyny. Zebrano dokładnie 6 632 90 zł. Cierpiąca na nowotwór złośliwy tkanek miękkich i kości twarzoczaszki dziewczyna 29 stycznia przeszła skomplikowaną operację twarzy. Obecnie nabiera sił po operacji, dlatego nie mogła uczestniczyć w koncercie.

Sylwetkę Martyny przedstawiła Sylwia Urbańska – główna organizatorka koncertu. Poza nią głos zabrał proboszcz parafii ks. Paweł Skrzypczak, który odmówił krótką modlitwę. Następnie rozpoczęto koncert w formie modlitewno-muzycznej. Zespół Misericordia, który wystąpił tworzy sześciu wokalistów oraz pięciu muzyków. – Jestem bardzo zadowolona z koncertu mówi Sylwia Urbańska.W jego trakcie część osób pytała jeszcze o numer konta do wpłat, tak więc tych pieniędzy z pewnością będzie jeszcze więcej.

Dodajmy, że 15 lutego zakończyła się internetowa zrzutka na rzecz Martyny, podczas której udało się zebrać 53 863 zł. Pieniądze jednak cały czas są potrzebne, dlatego została uruchomiona kolejna zbiórka poprzez stronę zrzutka.pl – Na nowy uśmiech Martyny. Ponadto chcąc pomóc można oddać 1 procent podatku w rocznym zeznaniu podatkowym. Mieszkanka Kościana jest podopieczną Stowarzyszenia „Dać Pomoc”. W rocznym zeznaniu podatkowym należy wpisać numer KRS 0000064865, a w rubryce cel szczegółowy dodać „dla Martyny Wechta”.

Pieniądze można także wpłacać bezpośrednio na konto Banku Spółdzielczego w Kościanie: 37 8666 0004 0111 6513 2000 0001 w tytule przelewu wpisując „dla Martyny Wechta”.

Fot. Milena Waldowska