Koncert „PoGłos” na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

PoGlos to Szkoła Emisji Głosu w Kościanie prowadzona przez Emilię Ziegler. W poniedziałkowe popołudnie uczniowie szkoły szlifujący swoje umiejętności wokalne zaprezentowali się publiczności.

Koncert, który odbył się przy udziale Urzędu Miejskiego Kościana oraz Kościańskiego Ośrodka Kultury zgromadził przede wszystkim najbliższych młodych wokalistów. Przyjemna pogoda sprawiła jednak, że występom przysłuchiwały się również osoby korzystające z uroków placu.

Jesteśmy dzisiaj jedną społecznością, trochę rodziną, która zebrała się tutaj w jednym ważnym celu – żeby wysłuchać i wspierać rozwój swoich najbliższych – tymi słowami przywitała zgromadzonych Emilia Ziegler, trenerka wokalistów. – Chciałabym serdecznie podziękować z całego serca wszystkim wykonawcom, bo dzięki Wam spełnia się moje marzenie, żeby prowadzić szkołę śpiewu, a moimi uczniami mogę chwalić się na koncertach. Dziękuję za zaangażowanie, za ciężka pracę i za pomoc. Część z Was dziś zadebiutuje na scenie, a niektórzy ze sceną są mocno obyci. Za wszystkich trzymam mocno kciuki i wiem, że dacie z siebie wszystko.

Młodzi wokaliści prezentowali piosenki w języku polskim, a także angielskim. W półtoragodzinnym koncercie wystąpili:
Ania Banaszczak
Aleksandra Brzozowska
Gabriela Brzozowska
Lena Domagała
Aniela Gierdal
Kira Jakubowicz
Lena Korbas
Michalina Koźlik
Aleksandra Litkowska
Jagoda Skoracka
Dominika Smoczyk
Nadia Szała
Julia Szafarz
Marta Szczepaniak
Ada Szumnarska
Stanisław Świdziński
Amelia Walter
Kaja Wróblewska

Fot. Milena Waldowska