Koncert niepodległościowy Orkiestry Dętej OSP Kościan

Koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem kościaniaków. Nie inaczej było z niedzielnym występem rodzimej orkiestry.

Koncert niepodległościowy OSP KOK Kościan

Orkiestra pod dyrekcją Mariana Drozdy zaprezentowała głównie pieśni patriotyczne i legionowe. Zgromadzeni w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury usłyszeli m.in. takie pieśni jak „Warszawianka”, „Błękitne rozwińmy sztandary”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Szara piechota” czy „My pierwsza brygada”. Nie zabrakło również hymnu państwowego oraz „Roty”.

Muzyczne wydarzenie prowadził prezes orkiestry Paweł Drozda, który wprowadzał słuchaczy w kolejne utwory. Niektórym towarzyszyła orkiestrze ze swym imponującym śpiewem Agnieszka Szymańska. Wokalistka jest instruktorem żeńskiego tercetu wokalnego Akolada działającego przy Centrum Kultury w Czempiniu oraz flecistką Orkiestry Dętej w Czempiniu. Od 2019 r. pełni funkcję oficera kulturalno-oświatowego w polskich drużynach strzeleckich w okręgu poznańskim.

Koncert był udanym wstępem dla dzisiejszych patriotycznych uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szczegółowy plan wydarzeń można zobaczyć tutaj:
Co na Święto Niepodległości w Kościanie?