Koncert Kramm i Shaushyshvili w KOK [ZDJĘCIA]

Przy pełnej sali widzów odbył się koncert muzyki operetkowej, musicalowej i popularnej w wykonaniu Sławomira Olgierda Kramma i Kseni Shaushyshvili.

Na bezpłatny koncert zaprosił  burmistrz Kościana wraz z Kościańskim Ośrodkiem Kultury. Z zaproszenia na kulturalne spędzenie wtorkowego popołudnia skorzystali przede wszystkim seniorzy, którzy dominowali wśród widowni.

Dla kościaniaków wystąpiła dwójka artystów o operowych głosach. Sławomir Olgierd Kramm jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Ksenia Shaushyshvili to z kolei pochodząca z Białorusi sopranistka, ale także aktorka, modelka i fotografka.

Para artystów zaprezentowała różnorodny repertuar. W pierwszej części publiczność miała okazję usłyszeć klasykę operetkową i musicalową, a w drugiej przeboje muzyki światowej i polskiej. Był m.in. „Skrzypek na dachu”, a także piosenki takich artystów jak Edith Piaf, Elvis Presley, Frank Sinatra, Krzysztof Krawczyk, zespół Abba. Były zatem pieśni i piosenki śpiewane w różnych językach, solo i w duecie.

Publiczność świetnie się bawiła przy znanych standardach klaszcząc i podśpiewując. Artyści zadbali także o zabawne anegdoty pomiędzy poszczególnymi występami. Całość dopełniły różnorodne stroje wykonawców – kolorowe marynarki i buty, które prezentował na sobie Sławomir Kramm oraz piękne suknie, w których można było podziwiać bardzo zgrabną Ksenię.

Fot. Milena Waldowska