Koncert Kolęda jest Kobietą na początek roku

Na koncert kolęd w kobiecym wykonaniu pod wodzą Joanny Dudkowskiej zapraszają Urząd Miejski Kościana oraz Kościański Ośrodek Kultury. To nastrojowe i energetyczne widowisko nagrane specjalnie dla kościaniaków w miejsce tradycyjnego koncertu noworocznego.

Koncert noworoczny z powodu epidemii nie mógł się tym razem odbyć, stąd nagrano klimatyczne widowisko muzyczne w Kościańskim Ośrodku Kultury, które od dziś dostępne jest w sieci. Będzie je można oglądać przez najbliższe cztery dni, do czwartku (21.01). Uwaga! Dostępność koncertu KOK w uzgodnieniu z artystkami przedłużył do niedzieli, 24 stycznia.

Koncert został nagrany w ubiegłą niedzielę w sali kinowej KOK-u, a można usłyszeń w nim polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu. Projekt Kolęda jest Kobietą stworzony przez pochodzącą z Kościana Joannę Dudkowską jest już znany kościaniakom. Dziewczyny w nieco innym składzie grały kilka lat temu na jarmarku świątecznym organizowanym na Rynku w Kościanie, ponadto gościły w kawiarni Saskia. Teraz możemy posłuchać ich w sieci.

Kolęda jest kobietą to bardzo emocjonalny i energetyczny wieczór z muzyką. Cztery instrumentalistki przenoszą nas w czas świąteczny i przypominają, że w polskiej tradycji kolędy służyły przejściu w Nowy Rok. Kolędnicy przynosili gospodarzom nową energię, zwiastowali szczęście i pomyślność w rozpoczynającym się roku.

KOLĘDA JEST KOBIETĄ
Joanna Dudkowska – gitara basowa, głos
Kasia Pakowska –głos, bębny obręczowe, piano
Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela
Gosia Koperska – perkusjonalia

Realizator dźwięku – Cyprian Szymczak
Realizacja video – Mateusz Buliński
Technika – Mariusz Odważny
Koordynacja projektu – Dariusz Łukaszewski

https://youtu.be/5tRWH2jVGt0