Koncert i kiermasz ciast dla Wiktorka ­­– zapowiedź

Już w najbliższą niedzielę, 23 października w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktora Ratajczaka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie sprzedaż ciast. Kiermasze wypieków odbędą się również pod kościołami w Czempiniu.

Na koncercie w KOK-u wystąpią kościańscy artyści, a także wykonawcy związani z naszym miastem. Będą to: Julia Stolpe ze swoim kolegą z zespołu Pinokio Brothers, czyli księdzem Przemysławem Rapiorem, Katarzyna Zawada, Daria kaczór-Boś z Przemysławem Maćkowiakiem, czyli część zespołu Sunday Morning oraz zespół folklorystyczny „Złote Kłosy”.

Biletem wstępu na koncert będzie cegiełka w cenie 10 zł do nabycia w KOK (można zakupić oczywiście więcej cegiełek). Kasa czynna będzie w niedzielę od godz. 16.00, a początek koncertu o 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kawiarenka, w której sprzedawane będą kawa i herbata oraz domowe ciasta. Ponadto w sobotę i niedzielę ciasta w ramach kiermaszu będą sprzedawane po mszach św. w kościołach w Borowie oraz w Czempiniu. Z kolei w Kościanie pod kościołem farnym w niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek.

Organizatorem koncertu jest Klub Wujka Karola wraz z KOK-iem i samorządem miejskim Kościana. Kiermasz ciast organizują z kolei Wolontariuszki Wiktora.

Wiktorek Ratajczak choruje na hepatoblastomę – nowotwór złośliwy wątroby. Ostatnią nadzieją dla chłopca jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Jego koszt to około 3 mln zł, na razie udało się uzbierać połowę tej kwoty. Strona zbiórki: siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak.