Koncert dla Wiktorka za tydzień

W przyszłą niedzielę, 23 października w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorka Ratajczaka – trzyletniego chłopca, walczącego o życie z powodu nowotworu wątroby.

Na scenie widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpią znani w naszym mieście artyści, którzy bez wahania przyjęli zaproszenie do udziału w wydarzeniu. Dzięki temu udało się podjąć decyzję o organizacji wydarzenia w błyskawicznym tempie. A to ważne, bo liczy się czas. Wszystkie zebrane pieniądze z koncertu zostaną przeznaczone na leczenie zagraniczne chłopca, a potrzeba jeszcze około 1,8 mln zł.  

Biletem wstępu na koncert jest cegiełka w cenie 10 zł do nabycia w KOK. Zbiórka do puszek prowadzona będzie także przed kościołem farnym w niedzielę, 23 października, po każdej mszy świętej.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Klub Wujka Karola, KOK, Miasto Kościan.

Wiktorek Ratajczak choruje na hepatoblastomę – nowotwór złośliwy wątroby. Ostatnią nadzieją dla chłopca jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Apel rodziców o pomoc dla Wiktorka oraz najnowsze wiadomości o jego leczeniu przeczytać można na stronie: siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak. Tam też cały czas trwa zbiórka dla chłopca.

W koncercie wystąpią:
JULIA STOLPE – pochodząca z Kościana wokalistka i trenerka wokalna. Półfinalistka 12. edycji The Voice of Poland i uczestniczka Szansy na sukces. Opole 2021. Laureatka i juror ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki. Julia związana jest z nurtem muzyki chrześcijańskiej. Jest wokalistką zespołu rockowego Pinokio Brothers. Współpracuje i koncertuje między innymi z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Mieczysław Szcześniak, Robert Friedrich, Joanna Dudkowska.

KS. PRZEMYSŁAW RAPIOR – gitarzysta zespołu Pinokio Brothers. Proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Długiem Starem. Przed laty wikariusz w Kościanie.

KATARZYNA ZAWADA – doskonale znana kościańskiej publiczności wokalistka, pianistka i dyrygentka. Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Wydała trzy płyty – Niezapomniane przeboje Anny German, Niezapomniane przeboje Anny Jantar oraz Najpiękniejsze kolędy.

DARIA KACZÓR-BOŚ – wokalistka, autorka tekstów, instruktor i trener wokalny, pedagog, założycielka Voice Studio w Kościanie. Wokalistka leszczyńskiego zespołu Sunday Morning. Laureatka wielu festiwali i przeglądów wokalnych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Ćwierćfinalistka programu telewizyjnego Must Be The Music, juror konkursów wokalnych. Autorka prac naukowych pt. „Kształtowanie głosu dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, „Znaczenie emisji głosu w zawodzie nauczyciela”.

PRZEMYSŁAW MAĆKOWIAK – gitarzysta, kompozytor i autor tekstów leszczyńskiej grupy Sunday Morning.

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY ZŁOTE KŁOSY – powstał w 2011 r. w Bonikowie. Pomysłodawczynią i twórcą zespołu jest Elżbieta Kirstein-Franek z Kościana. Zespołowi od początku towarzyszy ten sam cel: dawać radość, nieść uśmiech, pokazywać piękno i bogactwo rodzimego folkloru i tradycji.