Koncert charytatywny dla ukraińskich dzieci w KOK – zapowiedź

W przyszłą sobotę w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na ukraińskie dzieci przebywające w Kościanie. Wystąpią artyści pochodzący z Kościana, którzy koncertują na scenach ogólnopolskich.

Koncert „Dzieciom Ukrainy” odbędzie się 19 marca o godz. 19.00. Na scenie zobaczymy Przemka Zakrzewskiego i Filipa Popowa z zespołu Ogień, Witka Łukaszewskiego z tancerką flamenco Angeliką Bobkowską, Julię Stolpe z Konradem Rapiorem i Michałem Dolatą, Joannę Dudkowską z Mateuszem Urbaniakiem i Chuckiem Frazierem. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz.

Biletem wstępu na koncert będzie cegiełka w wysokości 10 zł. Cegiełki można zakupić w przyszłym tygodniu w KOK-u lub też bezpośrednio przed koncertem. Całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim dzieciom przebywającym na terenie Kościana. Oczywiście można zakupić więcej cegiełek, powiększając tym samym kwotę pomocy.

– Każdy z nas chce coś zrobić, by ulżyć w cierpieniu skrzywdzonym, pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dostaliśmy już od Was wspaniałe dary, naprawdę świetne przybory i materiały do prowadzenia integracyjnych zajęć świetlicowych: plastycznych, muzycznych, filmowych w Kościańskim Ośrodku Kultury dla ukraińskich dzieci, podobnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie już uruchomiliśmy lekcje języka polskiego dla uchodźców (zobacz: Biblioteka rozpoczęła naukę polskiego dla uchodźców [ZDJĘCIA]). Jesteście wspaniali, dziękujemy – piszą organizatorzy koncertu.

Zobacz także:
Koncert „Złączeni z Ukrainą” w Tlenowni [ZDJĘCIA]