Koncert charytatywny dla Martyny

W niedzielę 23 lutego w kościańskiej farze odbędzie się Charytatywny Koncert Uwielbienia pod hasłem: ,,Ja Jestem”. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz chorującej na raka 14-letniej Martyny Wechta, mieszkanki Kościana.

Martyna Wechta

Martyna mimo młodego wieku, bardzo wiele już przeszła. Gdy miała 8 lat zmarł jej tata, po upływie półtora roku zmarła także jej mama. Odtąd dom dla dziewczynki stworzyła jej starsza siostra z mężem.

W kwietniu 2019 roku Martynę spotkał kolejny cios. Na jednej z lekcji wychowania fizycznego dziewczyna dostała piłką w twarz. Po około 3 tygodniach na twarzy powstał obrzęk, w związku z czym zaczęły się wizyty u lekarzy. W Poznaniu na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej pobrano wycinek do badania histopatologicznego. Wyniki były zatrważające, zdiagnozowano nowotwór złośliwy – mięsak Ewinga tkanek miękkich/kości twarzoczaszki.            

Martyna przeszła kilkumiesięczny cykl chemioterapii dzięki której guz się zmniejszył, a kolejne badania pozwoliły na zakwalifikowanie do operacji. 29 stycznia w Olsztynie specjalnie powołany sztab lekarzy podjął się trudnej i skomplikowanej operacji, która zakończyła się sukcesem. Obecnie Martyna nabiera sił po operacji i jest to jednocześnie czas oczekiwania na to, aby przeszczep się przyjął.

Celem organizatorów koncertu jest pomoc dziewczynie choć w małym procencie oraz wsparcie dla jej siostry z mężem. W koncercie wystąpi zespół  MISERICORDIA z Buku. Podczas koncertu zbierane będą dobrowolne datki na pokrycie kosztów leczenia oraz rehabilitacji.

Osoby, które nie mogą pojawić się na koncercie, a chciałyby wesprzeć Martynę mogą dokonać wpłaty poprzez stronę internetową zrzutka.pl. Można także dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia „Dać pomoc” lub przekazać 1 proc. podatku. Szczegóły na plakacie.