Koncert „Ave Maria” w KOK [ZDJĘCIA]

Ten koncert został nagrany wcześniej, a w sobotę wieczorem wyświetlono go na telebimie na placu KOK. Motywem przewodnim jest utwór "Ave Maria" stworzony przez różnych kompozytorów na przestrzeni wieków.

Genezą dla koncertu wyreżyserowanego przez Janusza Dodota było nagranie dokonane w szczycie pandemii „Rosarium dla świata” stworzone przez zespół składający się z trzech sopranistek z Gdańska. Artystki wykonały utwory różnych kompozytorów, w różnych językach. To rodzaj kontemplacyjnej modlitwy do Boga w intencji świata dotkniętego koronawirusem.

Uzupełnieniem muzycznym dla śpiewu są partie organowe zagrane przez wybitnego organistę z Krakowa, goszczącego już niejednokrotnie w Kościanie, a słownym recytacje w wykonaniu Arkadiusza Wesołka i Janusza Dodota. Ponadto podczas widowiska publiczność mogła zobaczyć fotografie przydrożnych kapliczek i kościołów Ziemi kościańskiej autorstwa Bogdana Ludowicza.

Wykonawcy koncertu: Joanna Sobowiec-Jamioł – sopran, Natalia Krajewska – Kitowska sopran, Emilia Osowska – mezzosopran, Marek Stefański – organy, Piotr Jamioł – skrzypce, Arkadiusz Farkowski – fortepian, Arkadiusz Wesołek, Janusz Adam Dodot – słowo. Fotografia: Bogdan Ludowicz, dźwięk: Mariusz Odważny, montaż: Michał Kaczmarek, scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot

Fot. Bogdan Ludowicz