Koncert Artes Ensemble na Dzień Kobiet w KOK [ZDJĘCIA]

Przez kilka muzycznych epok i klimatów przeprowadził publiczność kwartet Artes Ensemble podczas niedzielnego koncertu w Kościańskim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło także odwołań do święta kobiet.

Zespół Artes Ensemble zaproponował publiczności barwne widowisko. Królowała oczywiście muzyka, ale nie zabrakło także tańca, gry aktorskiej i elementów kabaretu. Wszystkiemu towarzyszyły natomiast piękne stroje, scenografia i reflektory świateł.

W sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury zgromadziła się spora publiczność. Widzowie zostali zgrabnie przeprowadzeni przez epokę Cesarskiego Wiednia, gdzie królował walc wiedeński, poprzez pikantne czardasze i operetki. W drugiej części koncertu królował natomiast artystyczny klimat przedwojennej Warszawy. Publiczność usłyszała więc przeboje wykonywane niegdyś przez Hankę Ordonównę, Zulę Pogorzelską czy też Eugeniusza Bodo. Przez te muzyczne epoki wspaniale przeprowadzili publiczność wiolonczelistka i prowadząca koncert Małgorzata Janaszek, charyzmatyczny pianista Andrzej Janaszek oraz soliści – mezzosopranistka Anna Baran i tenor Rafał Polek.

Nie zabrakło także kilku przykładów wciągnięcia publiczności do wspólnej zabawy. To m.in., wykonanie walca z osobami z widowni czy też zaproszenie na scenę słuchaczki, która miała wcielić się w rolę dyrygentki. Było także kilka odwołań do Dnia Kobiet.

Warto dodać, że organizatorzy koncertu nie zapomnieli również o solidarności z Ukrainą. W przerwie pomiędzy pierwszą a drugą częścią koncertu na suficie pojawiły się niebiesko-żółte światła nawiązujące do ukraińskiej flagi.

Fot. Milena Waldowska