Komunikat burmistrza Kościana

Publikujemy komunikat przekazany nam przez Burmistrza Miasta Kościana dotyczący podjętych działań profilaktycznych na terenie miasta w związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem.

Szanowni Państwo, Drodzy mieszkańcy,

z mediów napływa coraz więcej informacji dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju, dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w ramach profilaktyki, zadecydowano o przełożeniu wszelkich wydarzeń oraz zajęć dodatkowych zaplanowanych w miejskich instytucjach. Zwracam się również do wszystkich organizatorów imprez gromadzących licznych uczestników o ich odwołanie lub przeniesienie na późniejsze terminy.

Biorąc pod uwagę potrzebę sprawnej organizacji administracji zwracam się również z prośbą o ograniczenie do minimum spraw załatwianych w instytucjach publicznych.  Zachęcam do korzystania z kontaktów telefonicznych lub mailowych oraz za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (EBOI) i ePUAP.

W obecnej sytuacji zachęcam do regulowania zobowiązań finansowych wobec gminy (podatki, opłaty) za pomocą bankowości elektronicznej – indywidualny numer konta na decyzji podatkowej.

Uprzejmie proszę mieszkańców o ostrożność, unikanie skupisk ludzi, dbanie o higienę oraz ograniczenie kontaktów towarzyskich. Apeluję do osób starszych, którzy najbardziej są narażeni na zarażenie, o pozostanie w domach jeśli to możliwe.

Informuję, że jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz rządowymi. Na bieżąco monitorujemy sytuację, aby podejmować kolejne decyzje. Prosimy o zachowanie spokoju i śledzenie komunikatów.

Całodobowa pomoc w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2