Kolejny przypadek śmiertelny covid-19 w powiecie

Zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia z 25 listopada przybyło 11 nowych zakażeń koronawirusa w powiecie kościańskim, a jedna osoba zmarła. Dodajmy, że zmieniły się przepisy związane ze skierowaniem na testy.

Osoba, która zmarła miała choroby współistniejące. Dotychczas w naszym powiecie zmarło 11 osób z covid-19.

W Wielkopolsce mieliśmy dziś 1420 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W całym województwie 6 osób zmarło, w tym 60 miało choroby współistniejące, a u 6 bezpośrednią przyczyną śmierci był covid-19.

Warto nadmienić, że kilka dni temu zmieniły się przepisy związane z kierowaniem na testy. Teraz takie skierowanie może wystawić nie tylko lekarz rodzinny, ale również lekarz nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a także opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz udzielający świadczeń w ramach opieki długoterminowej.

Szczególnie ułatwienie stanowi możliwość wystawienia skierowania przez lekarza wieczorynki świadczącego usługi w godzinach 18.00-8.00, kiedy przychodnie są zamknięte. Tym samym w razie wystąpienia nagłych objawów nie trzeba czekać do następnego dnia, by otrzymać skierowanie.