Kolejny ogień na składowisku w Przysiece. Strażacy wciąż gaszą pożar

Już ponad dwie doby strażacy walczą z pożarem, do którego doszło na składowisku złomu w Przysiece Polskiej. Gdy dziś rano strażacy kończyli akcję, na jednej z hałd pojawił się na nowo ogień.

Zdjęcie z dnia 5 czerwca (fot. Krystian Hoffmann)

Przypomnijmy, że pożar na złomowisku wybuchł w Boże Ciało, a na miejscu pracowało ponad 20 zastępów straży pożarnej wymieniając się w akcji i prowadząc kolejno dyżury. O szczegółach związanych z pożarem pisaliśmy w artykule Wielki pożar na złomowisku w Przysiece [ZDJĘCIA].

Działania gaśnicze trwały przez cały czwartek, a w piątek były kontynuowane do późnych godzin wieczornych. – Jeszcze wczoraj na miejscu pozostawało pięć zastępów straży pożarnej, a dziś rano akcja zmierzała ku końcowi. Niestety około godziny 10.00 doszło do ponownego zapalenia się jednej z hałd. Strażacy, którzy byli na miejscu musieli kontynuować akcję, a dodatkowo konieczne było wezwanie następnych sił.

W tej chwili z żywiołem walczy 15 zastępów straży pożarnej. Akcja potrwa aż do całkowitego wygaszenia ognia. Na ten moment trudno powiedzieć ile jeszcze ona potrwa.