Kolejny McDonald’s powstał niedaleko Kościana

Popularny fast food stanął przy trasie ekspresowej S5 w Lasocicach, w pobliżu węzła Leszno Zachód. Czynny jest od połowy grudnia. Tym samym wizja McDonald’sa na kościańskim odcinku „eski” oddala się.

McDonald’s w Lasociach mieści się przy ul. Szkolnej 1b, na skrzyżowaniu drogi S5 z krajową drogą nr 12. Restauracja czynna jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00-23.00, a mieści się w niej także kawiarnia McCafé i obsługa samochodowa McDrive. W ofercie są również śniadania.

Nowa restauracja w Lasocicach oddalona jest od kościańskiego odcinka eski o około 35 km. To więc raczej zbyt mała odległość, by na takim odcinku powstał jeszcze jeden lokal tej samej sieci. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a PKN Orlen SA na dzierżawę MOP Kokorzyn i Sierakowo. W obu miejscach w ciągu najbliższych dwóch lat powstaną stacje paliw, ale również stanowiska obsługi pojazdów, obiekty wypoczynkowo-usługowe oraz gastronomiczno-handlowe i punkty informacji turystycznej.

Niektórzy zatem liczyli na to, że przy którejś ze stacji benzynowych stanie również popularny fast food. I być może tak stanie, ale będzie to już najprawdopodobniej inna sieć niż McDonald’s.

Jest jednak jeszcze jedna nadzieja dla miłośników mcdonaldsowych hamburgerów i frytek z Kościana i okolic, która wiąże się z planowaną budową północnej obwodnicy Kościana. Być może jakiś inwestor zdecyduje się na budowę popularnej restauracji przy tej trasie. Najpierw musi jednak powstać droga, więc to dość odległa w czasie perspektywa.