Kolejni zakażeni, w tym również policjanci

Mamy 76 nowych osób zakażonych koronawirusem w powiecie, ale za to wyzdrowiało 50 innych osób. Wśród nowych zakażonych są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

21 nowych przypadków koronawirusa w powiecie

Łączna liczba osób przebywających w domowej kwarantannie na poniedziałek, 26 października wynosi 258. Ponadto dwie osoby są hospitalizowane. Łącznie od początku epidemii liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kościańskim wynosi już 447, z czego 187 osób wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Wśród zakażonych są również policjanci kilku wydziałów z kościańskiej komendy. Łącznie w tej chwili jest to 9 zakażonych policjantów przebywających w izolacji oraz 6 w kwarantannie.

– Do tych zakażeń doszło najczęściej w domach lub w wyniku innych kontaktów policjantówtłumaczy Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. – Nieobecność tych osób nie spowodowała na szczęście paraliżu pracy komendy, funkcjonujemy normalnie. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili może się to zmienić, ale staramy się pracować w normalnym trybie.