Kolejne trzy nowe przypadki koronawirusa w powiecie

Nowe zakażenia to cały czas ognisko z terenu powiatu poznańskiego. Łącznie mamy zatem jak dotąd 8 przypadków zakażenia pochodzących z jednego z zakładów w Komornikach.

Dzisiejszy raport dzienny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wskazuje na 3 nowe zakażenia, wszystkie z jednego ogniska. W raporcie nie ma natomiast dwóch pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kościanie, którzy także zostali zakażeni i spowodowało to ograniczenia w pracy tego oddziału. Jak ustaliliśmy w sanepidzie, te osoby nie są jednak mieszkańcami naszego powiatu. Zatem kilkunastu pracowników SOR-u z naszego powiatu zostało objętych kwarantanną z uwagi na kontakt z dwoma zakażonymi, ale u nikogo nowego badania nie potwierdziły dotychczas zakażenia.

Na dzień 18 sierpnia liczba pacjentów z wynikiem dodatnim na obecność SARS-CoV-2 wynosi 11, z czego 8 zakażeń pochodzi z jednego, poznańskiego ogniska. Wszystkie zakażone osoby przebywają w izolacji domowej. Z kolei liczba osób objętych kwarantanną wynosi 171 (wśród nich są m.in. pracownicy SOR-u w Kościanie), a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 112 osób. Od początku epidemii mieliśmy 20 przypadków zachorowań, z czego 9 osób wyzdrowiało.

Zobacz także:
Cztery nowe przypadki koronawirusa w powiecie