Kolędowanie z PoGłosem w niedzielę

22 stycznia w kościańskiej farze odbędzie się koncert uczniów Szkoły Emisji Głosu PoGłos. Podczas wydarzenia wystąpi 10 młodych adeptek sztuki wokalnej, które szkolą się pod okiem Emilii Ziegler-Opary i Jakuba Szpunta.

Na koncercie będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu artystów w wieku od 5 do 16 lat. Dla niektórych będzie to sceniczny debiut, a część wykonawców już po raz kolejny zaśpiewa pod szyldem „PoGłosu”. 

Szkoła Emisji Głosu „PoGłos” działa na terenie kościana od 2020 roku, a jej uczniowie z chęcią angażują się w życie kulturalne miasta uświetniając swoimi występami lokalne imprezy. Szkołę założyła wokalistka i dyrygentka Emilia Ziegler-Opara, a od niedawna młodych wokalistów trenuje także drugi nauczyciel – Jakub Szpunta.

– Zapraszam serdecznie na koncert „Kolędowanie z PoGłosem”! Pojawią się kolędy znane i lubiane, a także te mniej popularne. Będzie też kilka piosenek świątecznych. Dzieciaki do występu przygotowywały się od dwóch miesięcy, a niektóre z nich staną na scenie po raz pierwszy. Warto przyjść przede wszystkim po to, by zobaczyć i usłyszeć autentyczność – bo w tym dzieciaki są najlepsze! Nikogo nie udają, są na scenie sobą i to w ich występach zawsze ujmuje najbardziejzapewnia Emilia Ziegler-Opara, założycielka PoGłosu.


Koncert rozpocznie się tuż po mszy świętej o godz. 15.00.