KOK zaprasza dzieci na Teatr Barnaby

Spektakl „Piecuch najwspanialszy na świecie" to połączenie animacji i gry w żywym planie, w którym aktor i lalka pełnią na scenie taką samą rolę. Lalki będą natomiast nietypowe, bo wykonane z drewna.

Widowisko teatralne tworzy jedna osoba – Marcin Marzec, charyzmatyczny aktor, reżyser i scenarzysta. Na scenie wykorzystuje swój głos, jak i dłonie dla ożywienia drewnianych figur, więc będzie się dużo działo. Tytułowy piecuch będzie mieć czarodziejskiego konia i zaczarowaną szablę, będzie przeżywać przygody, odgadywać zagadki, spotka niejednego smoka.

Zgodnie z zapowiedzią forma i treść zaskakują każdego, dlatego spektakl adresowany jest nie tylko do dzieci, ale również i dorosłych.

TEATR BARNABY

Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.

Spektakl odbędzie się 20 lipca, w środę, o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie jest biletowane, cena biletu wynosi 20 zł

(dla posiadaczy Kościańskiej Karty Mieszkańca zniżka 25 proc.).