KOK wstrzymuje internetowe projekty

Decyzja ma związek z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca w związku ze stanem epidemii i ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Tymczasem możemy oglądać w internecie kilka projektów, które powstały w ostatnim tygodniu.

Ponieważ od połowy marca z powodu koronawirusa nie odbywają się żadne imprezy kulturalne i sportowe, Kościański Ośrodek Kultury część kółek zainteresowań dla dzieci przeniósł do internetu, oczywiście w ograniczonym zakresie. Ponadto w ubiegłą niedzielę Ośrodek zaprosił małych widzów do teatru on-line na bajkę o Czerwonym Kapturku, zaczął także intensywnie pracować nad autorskimi projektami dla dzieci i dorosłych.

Wszelka działalność i nowe przedsięwzięcia zostały jednak wstrzymane w związku z ostatnim rozporządzeniem rządu mówiącym o całkowitym zakazie prowadzenia działalności związanej z kulturą, ujętą w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0. Zdaniem Kościańskiego Ośrodka Kultury to rozporządzenie odnosi się również do działalności w internecie. – Konsultowaliśmy zapis z prawnikami obsługującymi Urząd Miejski, którzy potwierdzają, że tak należy rozumieć ten zapismówi Janusz Dodot, dyrektor KOK-u. – Czekamy jeszcze na odpowiedź z Ministerstwa Kultury, czy zakaz odnosi się również do działalności internetowej. Póki co podporządkowaliśmy się prawu, a decyzja będzie funkcjonować do odwołania.

Do tej pory powstało jednak kilka autorskich projektów, które można oglądać. To cykl wierszy dla najmłodszych „W Kolory Ubierz Swoje Sny”, a także zajęcia w ramach Kółka Plastycznego. Z kolei cykle dla dorosłych to „Solidarni” oraz „Kościan. Pokażę Ci Miasto Piękne”. Nagrane dotychczas odcinki zostały udostępnione na facebooku Kościańskiego Ośrodka Kultury.