Kleryk z naszego powiatu zakażony koronawirusem

Informację podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. To 22-latek ze Śmigla, który przebywa obecnie w izolacji w Seminarium Duchownym w Poznaniu.

To szósty przypadek zakażenia w naszym powiecie. Poza mieszkańcem Śmigla zakażonych zostało również trzech innych kleryków z seminarium. 22-latek chorobę przechodził bezobjawowo, a koronawirusa u niego wykryto, ponieważ wraz ze wznowieniem działalności seminarium podjęto decyzję o przebadaniu wszystkich. U czterech, w tym u pochodzącego z powiatu kościańskiego 22-latka, wynik okazał się pozytywny. Aktualnie mężczyzna przebywa na kwarantannie w Seminarium Duchownym w Poznaniu.

Mężczyzna przebywał w Śmiglu, podczas gdy seminarium pozostawało zamknięte. Uczestniczył też w nabożeństwach. Z tego powodu kwarantanną objęto wszystkich księży z parafii farnej w Śmiglu, jak również inne osoby, z którymi kleryk miał bezpośredni kontakt.

W związku z tym zwiększyła się liczba osób przebywających w kwarantannie w powiecie. Wg dzisiejszego komunikatu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie w kwarantannie domowej przebywają obecnie 123 osoby (wczoraj było to 88 osób). Nadzorem epidemiologicznym objęto 7 osób (wczoraj były to 2 osoby).