Kino objazdowe zawita w sobotę do Kościana

Tym razem seanse w ramach znanego kościaniakom BNP Paribas Idę do kina zostaną wyemitowane w sobotę. Jak zawsze w ofercie kino familijne, rozrywkowe i poważniejszy repertuar. Nowością są bezpłatne seanse dla ukraińskich dzieci.

Największe kino objazdowe w kraju BNP Paribas Idę do kina kontynuuje swoją podróż przez Polskę pod hasłem #WELOVECINEMA. Na jej wiosennej trasie 9 kwietnia znajdzie się Kościan. Nowością w tej trasie jest zestaw bezpłatnych animacji z myślą o dzieciach z Ukrainy – Kino dzieci: Короткометражні анімаційні фільми без діалогів.

Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy) można zamówić na www.idedokina.pl lub zakupić przed seansem w kasie kina.

W REPERTUARZE:

godz. 10.00
Zestaw krótkich animacji bez dialogów (bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy)
Короткометражні анімаційні фільми без діалогів

“Восьминіг” / Німеччина 2015, 4 хв | “Тигринятко” / Німеччина 2015, 4 хв | “Маленька пташка і гусінь” / Швейцарія 2017, 4 хв | “Привіт, Оленятко!” / Угорщина 2015, 7 хв | “ в танці” / США 2017, 9 хв | “Кіоск” / Швейцарія 2013, 7 хв

Aby wejść na seans, należy pobrać bezpłatny bilet w kasie kina.

godz. 11.00
„Zając Max: Misja Pisanka”
przygodowy / familijny, czas trwania: 76 min.

Piotr Adamczyk powraca do roli Zająca ratującego Wielkanoc! Wielkanoc w niebezpieczeństwie! Tu pomóc może tylko zgrana zajęcza paczka, która na robieniu jaj zna się zawodowo. Gdy cała świąteczna magia znika – jedynym ratunkiem są zaufanie i współpraca z ich największym wrogiem: lisem. Druga część komediowo-przygodowej opowieści o futerkowych bohaterach, pisankach i wielkanocnej magii. Animacja, która udowodni, że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie.

godz. 13.00
„Za duży na bajki”
przygodowy, 7+, czas trwania: 106 min.

Turniej, kasa i psychofanki – to życiowe PIRYTETY dziesięcioletniego e-sportowca Waldka. Kiedy jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, pojawia się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory życie Waldka będzie musiało nabrać nieco innego tempa…

W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

godz. 15.00
„Marzec ‘68”
historyczny / romans, 13+, czas trwania: 120 min

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, które wystawiane były w Teatrze Narodowym przez Kazimierza Dejmka. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie.

Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los…?

godz. 17.15
„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”
przygodowy / fantasy, 13+, czas trwania: 142 min.

Powrót jednej z najbardziej znanych i lubianych serii filmowych świata. Tym razem „Fantastyczne zwierzęta” zostaną bardzo mocno osadzone w świecie Hogwartu. Ten film trzeba zobaczyć!!!

Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

godz. 19.55
„Batman”
Science-Fiction / sensacja / superhero, 13+, czas trwania: 176 min.

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tej dekady! Kolejne wcielenie kultowej postaci Batmana, tym razem oddane w ręce idola i jednego z najbardziej pożądanych aktorów młodego pokolenia – Roberta Pattinsona (Saga „Zmierzch”, „Tenet”, „Lighthouse”). Twórcy filmu zapowiadają powrót „Batmana” do klimatu „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana i „Jokera” w reżyserii Todda Phillipsa. Ogromne, wręcz niespotykane zainteresowanie na świecie powoduje, że pojawiają się pierwsze plotki o nowej, batmanowej trylogii.