Kiermasz Wielkanocny Warsztatów Terapii Zajęciowej [ZDJĘCIA]

W dniach 7-8 kwietnia w siedzibie WTZ na os. Jagiellońskim w Kościanie odbywa się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez podopiecznych warsztatów. Jak zawsze nie brakuje pięknych rzeczy oraz chętnych, by je zakupić.

Kiermasz nazwany „Wielkanocne Gniazdko” czynny był w czwartek od godz. 10.00. Już od samego momentu otwarcia nie brakowało zainteresowanych oglądaniem i zakupem różnych ozdób. Wśród odwiedzających pojawiło się m.in. kilku radnych z powiatu kościańskiego, a także włodarze Kościana i Śmigla.

Wiele osób było tym bardziej spragnionych kiermaszu, że odbył się on w bezpośredniej formie po dwóch latach przerwy związanych z epidemią. Przez ten czas zarówno kiermasze bożonarodzeniowe oraz wielkanocne WTZ odbywały się on-line. Teraz w końcu można wszystkiego dotknąć i zobaczyć na żywo, choć chętnych do zamawiania przez facebookowy profil WTZ także nie brakuje. Nie każdy ma bowiem możliwość zajrzenia na kiermasz do godz. 15.00, kiedy jest on czynny. – Wystawione tutaj rzeczy do kupienia to efekt naszej półrocznej pracy – wyjaśnia Anna Hryniewicz-Szulc, kierownik WTZ. A są tu różne rzeczy, dominują motywy wielkanocne, ale mamy też przykładowo mydełka, ceramikę, w tym piękne patery, czy też płócienne torby, na których znalazły się przedrukowane motywy, których autorami są nasi podopieczni. Zapraszamy wszystkich, a jeśli ktoś nie zdoła dotrzeć, może rezerwować upatrzone przedmioty przez internet.

Tym razem rzeczy wystawione na sprzedaż zostały podzielone na dwie grupy. Dochód ze sprzedaży części rzeczy zostanie przeznaczony na bieżącą działalność warsztatów, w tym zakup kolejnych materiałów do terapii. Z kolei druga grupa zostanie przeznaczona na Stowarzyszenie „Światło Nadziei” i budowę nowej siedziby dla WTZ, która znajdzie się w Śmiglu. Uczestnikami zajęć jest bowiem 35 osób z całego powiatu kościańskiego.

Fot. Milena Waldowska