Kiermasz dla Marysi w Racocie [ZDJĘCIA]

Kiermasz ciast, a także maskotek i puzzli dla Marysi z Brenna odbył się w sobotę przy orliku w Racocie. Dwa dni wcześniej zorganizowano z kolei festyn na sali wiejskiej w Przysiece Polskiej dla dziewczynki.

Kiermasz w Racocie rozpoczął się w sobotnie popołudnie. Jego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich Racot przy wsparciu Koła ze Słonina. Zainteresowanie było duże, a przez kilka godzin trwania kiermaszu przewinęło się przez niego sporo osób. Wszyscy ochoczo wrzucali datki do puszek, dzięki czemu udało się uzbierać 5548 zł.

Z kolei w święto 11 listopada w Przysiece odbył się festyn pod nazwą „Rogal dla Marysi”. Tutaj poza kiermaszem ciast i zabawek oraz sprzedażą losów na przybyłych czekały także inne atrakcje. To m.in. przejazdy bryczką i wozem strażackim, pokazy pierwszej pomocy, występ mażoretek, gry i zabawy dla najmłodszych. Wszystko to sprawiło, że podczas imprezy udało sie zebrać aż nieco ponad 32,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że w ten weekend odbyły się także dwa inne wydarzenia dla Marysi z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni, czyli walka bokserska Alberta Peleca z Kubą Kamieniarzem oraz Motocyklowy Rajd Niepodległości.

Zbiórka na www.siepomaga.pl/maria dobiega końca.Cała uzbierana kwota w wysokości 9,5 mln zł Fundacja Siępomaga przeleje bezpośrednio na zakup leku genowego dla Marysi. Z tej okazji w niedzielę o godz. 18.00 pod domem Marysi w Brennie zaplanowano radosne wydarzenie pod hasłem „Finałowy Klakson dla Marysi”.

Fot. Karol Schmidt