Kiermasz ciast dla Marysi w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Kiermasz odbył się w niedzielne przedpołudnie na śmigielskim rynku. Poza domowymi wypiekami kupić można było m.in. drożdżówki i pizzerki, a także maskotki i książki. W trzy godziny zebrano ponad 16 tys. zł.

Pieniądze na rzecz Marysi Drożdzyńskiej zbierano w ten weekend w różnych miejscach naszego powiatu. Poza Kościanem (zobacz: Wielka zbiórka dla Marysi z Brenna w Kościanie [ZDJĘCIA]) kiermasz ciast i zabawek zorganizowano również w Śmiglu. Głównym inicjatorem tej akcji była wieś Karmin.

Stoisko czynne było w niedzielę już od godz. 8.00.Zamierzenie było takie, by osoby wychodzące z dwóch kościołów po każdej mszy św. miały możliwość zakupu ciast. Do podejścia do stoiska zachęcała ich muzyka płynąca z głośników i gwar. Ponad 150 wypieków przygotowanych bezinteresownie przez osoby z całego regionu podzielono na zestawy, które trafiły do 400 plastikowych pudełek. Wszystkie one rozeszły się w trzy godziny. Ponadto zakupić można było drobne słodkie i wytrawne wypieki pochodzące od piekarzy oraz książki, maskotki i zabawki.

Wszystko to sprawiło, że udało się zebrać dokładnie 16 170,60 zł. Pieniądze te w całości zasilą konto Marysi: www.siepomaga.pl/maria.

Również na przyszły długi weekend planowanych jest wiele wydarzeń na rzecz Marysi, a zaczną się one już w świąteczny czwartek, 11 listopada. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Fot. Koscian112