Kandydaci na burmistrza zadowoleni z wyników

Zarówno Piotr Ruszkiewicz, jak i Sławomir Kaczmarek, którym przyjdzie zmierzyć się w drugiej turze wyborów o stanowisko burmistrza Kościana pozytywnie oceniają swój wynik wyborczy.

 – Tak wielkie poparcie daje olbrzymią radość – podkreśla Piotr Ruszkiewicz, kandydat Stowarzyszenia Porozumienie Ziemia Kościańska.– Zwłaszcza, że startuję z komitetu bezpartyjnego, który nie może liczyć na głosy wynikające z kampanii organizowanych przez partie polityczne. Do przekroczenia wymaganej granicy, by wybory zakończyły się w pierwszej turze zabrakło niewiele, ale w żadnym wypadku wynik nie został jeszcze przesądzony. Proszę więc o dalsze wsparcie. Z całego serca dziękuję też za każdy z oddanych na mnie głosów.

Swój wynik dobrze ocenia także Sławomir Kaczmarek, kandydat Koalicji Obywatelskiej Plaforma.Nowoczesna.
– Naszym założeniem było wejście do drugiej tury i ten cel został osiągnięty – mówi Kaczmarek. – Choć podczas napływania wyników z poszczególnych komisji wyborczych, rezultat nie był od razu oczywisty. Tym bardziej się cieszę, że to właśnie ja spośród trójki kandydatów o zbliżonym rezultacie wyłoniłem się na drugą pozycję. Bardzo dziękuję za to wyborcom.

Sławomir Kaczmarek pozytywnie ocenia również wyniki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Rady Miejskiej. – Pięć zdobytych mandatów to duże osiągnięcie. Tym samym monopol PZK w radzie został złamany, co przyniesie korzyść miastu – ocenia kandydat. Nieco inaczej tę sytuację widzi Piotr Ruszkiewicz. – Nigdy nie byliśmy jedynym ugrupowaniem w Radzie. Dotychczas jednak za opozycję mieliśmy lokalne stowarzyszenia, a nie partie polityczne. Teraz będziemy mieć 10 radnych w Radzie Miejskiej i zrobimy wszystko, by nie zawieść zaufania mieszkańców.