Kanał uczniów „Kolberga” bije rekordy popularności

Kanał „Czarno na Białym” emitowany w serwisie YouTube stworzyli maturzyści kościańskiego liceum dla ósmoklasistów, których czeka egzamin. Projekt edukacyjny cieszy się ogromnym powodzeniem. Bilans wyświetleń wynosi już 1,3 mln.

Głównymi inicjatorami i realizatorami projektu jest trzech uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie: Jakub Typański, Szymon Mazurek i Patryk Stachowiak.

Uczniowie, których w tym roku czeka matura, stworzyli kanał „Czarno na Białym”, którego głównym celem jest przygotowanie uczniów klas ósmych do egzaminów końcowych, a co za tym idzie dających im przepustkę do dalszej edukacji w szkole średniej.

Inicjatywa zrodziła się w okresie trwającej epidemii i ma za zadanie pomóc ósmoklasistom w przygotowaniach do egzaminu w okresie zdalnego nauczania, w czasie ograniczonego kontaktu z nauczycielami.

Seria składa się z liczących od kilkunastu do kilkudziesięciu minut odcinków z matematyki oraz języków polskiego i angielskiego. Chłopaki lekcje przygotowują sami, choć nie ukrywają, że konsultują jeszcze czasem ich przebieg z nauczycielami. Nie ukrywają, że zajmuje im to sporo czasu, ale przy okazji sami gruntują swoją wiedzę przed maturą.

A przedstawione w przystępny sposób poszczególne powtórki cieszą się ogromną popularnością. Bilans z końcówki ubiegłego roku to 1,2 mln wyświetleń, 98,5 proc. ocen pozytywnych pod filmami oraz ponad 22 tys. subskrybujących kanał.

Kanał stał się już na tyle popularny, że zainteresowała się nim nawet poznańska telewizja. Szymon Mazurek i Jakub Typański byli gośćmi grudniowego odcinka programu TVP3 – Wielkopolska Warta Poznania.