Kampania Piotra Ruszkiewicza ruszyła

Na spotkaniu wyborczym Stowarzyszenia Porozumienie Ziemia Kościańska, która miało miejsce na kościańskiej Wieży Ciśnień, Piotr Ruszkiewicz oficjalnie ogłosił swój start w nadchodzących wyborach samorządowych na burmistrza Kościana.

Piotr Ruszkiewicz, który jest przewodniczącym Rady Miejskiej i pełni tę funkcję od trzech kadencji, zapowiedział kontynuację celów obranych przez obecnego burmistrza Michała Jurgę. Zatem główny nacisk zostanie położony na budowę dróg na dotychczasowych zasadach, remonty szkół, dodatkowy parking w centrum miasta i poprawienie ruchu samochodowego w mieście, dokończenie Kościańskiego Traktu Rekreacyjnego, budowę północnej obwodnicy miasta, a także zabieganie o nowych inwestorów, ale również wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Duży nacisk będzie także kładziony na współpracę z gminą Kościan.

Obecny burmistrz Michał Jurga nie wycofuje się do końca z gry i zapowiada swój start do Rady Powiatu. Z kolei komitet Wyborczy PZK zamierza wystawić 29 kandydatów do Rady Miejskiej we wszystkich okręgach wyborczych.