Kajaki hitem lata

Strzałem w dziesiątkę okazała się uruchomiona w tym sezonie wypożyczalnia kajaków, którymi można pływać po Kościańskim Kanale Obry. Szczegółowych podliczeń jeszcze nie dokonano, ale wg władz miasta zainteresowanie było bardzo duże.

Nasz pomysł z kajakami nie był innowacyjny, bo przed laty wypożyczalnia funkcjonowała już w Kościanie – przyznaje Maciej Kasprzak, zastępca burmistrza. – Niemniej jednak ta nowa forma rozrywki spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez mieszkańców, do tego stopnia, że idąc z marszu, szczególnie w weekendy, wolnych kajaków nie było. Konieczne było umówienie się przez telefon. Jak zapewnia Maciej Kasprzak wszelkie uwagi mieszkańców dotyczące poprawy funkcjonowania wypożyczalni zostały odnotowane i będą wdrażane w przyszłym sezonie.

Osoby, które nie zdążyły jeszcze skorzystać z atrakcji, a nie chcą czekać do przyszłego roku, będą miały taką możliwość jeszcze przynajmniej przez cały wrzesień, a być może także w październiku. Wypożyczalnia będzie bowiem czynna we wszystkie soboty i niedziele września. Jeśli natomiast ktoś będzie zainteresowany wypożyczeniem sprzętu w tygodniu, powinien to uzgodnić telefonicznie pod nr 785 945 687.

Nowością tego lata jest również tzw. „polegiwacz”, który pojawił się w Parku Miejskim w sierpniu. Jest to rodzaj drewnianej platformy zamontowanej na klombie z zielenią przy placu zabaw. Konstrukcja służy do siedzenia, leżenia, chodzenia, biegania i skakania, jak również zdobi duży klomb otoczony murkiem. – W dokumentacji nazwaliśmy to miejsce siedziskiem, ale bardziej podoba nam się sformułowanie polegiwacz – przyznaje wiceburmistrz. – Jest to dość niekonwencjonalna konstrukcja, a właśnie takich rozwiązań szukamy. Kiedy pojawiła się w parku, dorośli spoglądali na nią z lekkim podejrzeniem, ale dzieci od razu ruszyły do zabawy w tym miejscu. Usłyszałem jak biegający na placu zabaw chłopcy nazwali to miejsce „ bazą” co jest najlepszym dowodem na to, że dzieciakom bardzo przypadło do gustu.

Wśród ostatnich nowości związanych z wypoczynkiem, sportem i rekreacją warto jeszcze wspomnieć o nowej stronie internetowej prezentującej wszystkie obiekty w mieście będące pod opieką MOSiR-u – rekreacyjny.koscian.pl. Witryna jest przejrzysta i pozwala w szybki sposób znaleźć informacje o kościańskich atrakcjach.