Kaczmarek kandydatem na burmistrza

Kolejny kandydat na burmistrza Kościana oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą. To Sławomir Kaczmarek wspierany przez Koalicję Obywatelską – Platforma Obywatelska .Nowoczesna.

Sławomir Kaczmarek ma 49 lat, jest mieszkańcem osiedla Gurostwo, od 26 lat związany z Kościanem. Z zawodu policjant, w 2016 r. po 28 latach służby w policji przeszedł w stan spoczynku w stopniu majora. Z zamiłowania jest biegaczem, ultramaratończykiem, współtwórcą amatorskiej grupy biegowej „Kościan Team” i współorganizatorem akcji charytatywnych.

O głównych punktach swojego programu wyborczego mówił na konferencji prasowej zorganizowanej na skwerze przy Bibliotece Miejskiej. Towarzyszyli mu lokalni działacze PO i .Nowoczesnej, w tym poseł Wojciech Ziemniak oraz kilku kandydatów na radnych, którzy będą startować z KW KO.

Główne założenia programowe to: utworzenie w Kościanie komunikacji miejskiej, prowadzenie przemyślanych inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowy ścieżek pieszo-rowerowych, pakiety dla seniorów, stawianie na ekologię, utworzenie w szkołach klas sportowych i szafek dla najmłodszych dzieci oraz stworzenie miasta obywatelskiego poprzez rady seniorów i młodzieży, budżet obywatelski oraz system ankiet dla mieszkańców. Hasło wyborcze kandydata to „Wspólnie z pasją dla Kościana”.