Już ponad osiemdziesięciu zakażonych

Liczba osób z dodatnim wynikiem testu w kierunku koronawirusa w powiecie kościańskim mocno rośnie. Ponadto dwie osoby trafiły do szpitala.

21 nowych przypadków koronawirusa w powiecie

W poniedziałek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowała o 26 nowych zakażeniach, a dziś (13.10) o kolejnych 25. W tej chwili 78 osób z wirusem SARS-CoV-2 przebywa w domowej izolacji. Niestety, dwie zakażone osoby trafiły do szpitala, łącznie mamy w tej chwili czterech hospitalizowanych pacjentów.

Dobra wiadomość jest taka, że sześć osób wyzdrowiało. Od początku epidemii mieliśmy 137 potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego 55 osób to ozdrowieńcy.

Z uwagi na fakt występowania przypadków koronawirusa m.in. w szkołach na terenie powiatu kościańskiego, ale również w sąsiednich powiatach, do których uczęszczają uczniowie z naszego terenu, liczba osób objętych kwarantanną znacznie się powiększyła. Sanepid zrezygnował już nawet z jej podawania, bo niektórzy mieszkańcy powiatu mają nakaz kwarantanny narzucony przez inne stacje epidemiologiczne. Okres kwarantanny przy braku zakażenia jest obecnie krótszy niż na początku epidemii i może wynieść kilka dni.