Już ponad 100 osób zakażonych w Wielkopolsce

W sobotę 28 marca badania laboratoryjne potwierdziły dodatni wynik u kolejnych 9 mieszkańców Wielkopolski. Tym samym liczba osób zakażonych koranawirusem w naszym województwie wzrosła do 101, dwie z nich zmarły.

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Dotyczą one trzech osób z powiatu poznańskiego – dwóch mężczyzn, w młodszym i średnim wieku, oraz kobiety w średnim wieku. Ich stan jest dobry. Zakażenie koronawirusem wykryto także u mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który wrócił niedawno z zagranicy. Mężczyzna w dobrym stanie leży w poznańskim szpitalu.

Dziś w województwie wielkopolskim odnotowano łącznie 9 przypadków zachorowań. Informacje o pierwszych dwóch przypadkach Ministerstwo Zdrowia przekazało w porannym komunikacie. Dotyczyły one osób w średnim wieku – kobiety z powiatu kaliskiego i mężczyzny z powiatu ostrowskiego

Po południu przyszła wiadomość o kolejnych trzech chorych osobach. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u mieszkańców powiatów: ostrowskiego, kaliskiego i gnieźnieńskiego.