Julia Stolpe żegna się z The Voice of Poland

Mimo świetnego występu podczas dzisiejszego wieczoru, Julia Stolpe decyzją widzów odpada z telewizyjnego show. Plus taki, że kościanianka zaprezentowała swój własny singiel.

Julia Stolpe
Fot. Jan Bogacz

W drużynie Sylwii Grzeszczak zostało tylko dwóch wokalistów walczących o finał – Rafał Kozik i Julia Stolpe. Oboje zaprezentowali cover oraz własny, stworzony na potrzeby programu utwór.

Julia najpierw zaśpiewała bardzo ambitnie  „Who  Wants to Live Forever” zespołu Queen, z którym poradziła sobie bardzo dobrze. – Bałem się o Ciebie.powiedział tuż po występie Julii Marek Piekarczyk. – Dziś po raz pierwszy usłyszałem ten utwór w wykonaniu kobiety. W tej piosence najważniejsze są emocje, które pokazałaś na scenie. Pogódźmy się z tym, że nie jesteśmy nieśmiertelni.

W drugiej odsłonie przyszedł czas na własny singiel. Nowa piosenka Julii to energetyczny kawałek „Kiedy jak nie teraz”. – Dla mnie Rafał i Julka jesteście już wygranimówiła po występie obu konkurentów Sylwia Grzeszczak.Jestem waszym największym fanem, przeżyłam z wami niesamowitą historię w tym programie. Niestety nie mogę dać 50 na 50. Dzisiaj jednak bliżej jest do Julii.

Różnica punktowa od trenerki nie była jednak duża. Julia otrzymała 55 punktów, a Rafał 45. Przewaga nie była jednak na tyle duża, by pokonać Rafała Kozika głosami SMS-owymi widzów. W ostatecznym rozrachunku Julia otrzymała 97 punktów, a jej konkurent 103. I to on wystąpi w finale programu. Julia tym samym żegna się z programem, ale nagrana piosenka pozostaje i można jej słuchać teraz do woli.