Julia Stolpe w nowej edycji The Voice of Poland

Pochodząca z Kościana wokalistka przeszła przez Przesłuchania w ciemno w 12. edycji The Voice of Poland. Teraz będzie trenować i występować w kolejnych odcinkach programu w drużynie Tomsona i Barona z zespołu Afromental.

Julia Stolpe w nowej edycji The Voice of Poland
Fot. TVP

Julia Stolpe urodziła się i dorastała w Kościanie, a obecnie mieszka w Poznaniu.W sobotę, 2 października TVP2 wyemitowała premierowy odcinek programu, w którym poszczególni kandydaci prezentowali się jurorom, czyli Markowi Piekarczykowi, Justynie Steczkowskiej, Sylwii Grzeszczak oraz Tomsonowi i Baronowi podczas przesłuchań w ciemno. Julia zaśpiewała piosenkę Cher zatytułowaną „If I Could Turn Back Time”. Jej występ spodobał się jurorom, a fotele odwróciły się. Tym samym Julka będzie występować w kolejnych odcinkach programu i walczyć o jego kolejne etapy.

Nie jest to pierwszy tegoroczny występ Julii w programie telewizyjnym dla wokalistów. W marcu wokalistka wystąpiła w Szansie na Sukces, w którym wokaliści śpiewali piosenki Czesława Niemena (zobacz: Kościanianka w Szansie na Sukces). Nie udało jej się wówczas wygrać odcinka, ale tym razem jak widać spodobała się jurorom.

37-letnia Julia Stolpe od lat zajmuje się muzyką. Jest solową wokalistką, chórzystką i nauczycielką śpiewu. Posiada przygotowanie oraz doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu śpiewu muzyki oraz w prowadzeniu zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, a także w dyrygenturze, co poparte jest wieloletnim prowadzeniem zajęć muzycznych, warsztatów muzycznych – indywidualnych i grupowych – z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Na swoim koncie ma wiele nagród w przeglądach piosenki, w których bierze również udział w roli jurora.