Jezioro w Krzywiniu. Będą nowe pomosty

Plaża nad jeziorem w Krzywiniu przechodzi metamorfozę. Część nowości pojawi się jeszcze w tym roku, więc będzie je można podziwiać podczas spacerów.

Jezioro Krzywińskie to mały akwen, ale ma ten plus, że znajduje się w mieście. Dzięki temu mieszkańcy Krzywinia mogą z niego korzystać bez konieczności dojazdu. To miejsce cenią także przyjezdni.

Jak zapowiadają władze Krzywinia, miejsce to znacznie polepszy swój wygląd i będzie cieszyło wypoczywających w przyszłym letnim sezonie. Pewne prace udało się jednak przeprowadzić już w te wakacje. To przede wszystkim odświeżenie elewacji i wnętrza domu ratownika oraz sanitariatów. Ponadto sąsiadujący z plażą plac zabaw został wzbogacony o pewne elementy.

Najważniejsze prace jednak dopiero przed nami, a w tej chwili trwają do nich przygotowania. Zdemontowane zostały już pomosty na jeziorze, w ich miejsce pojawią się nowe. – Jeden z pomostów zostanie zamontowany jeszcze w tym roku, a drugi w przyszłym. Niestety, ceny mocno poszły w górę, dlatego musimy rozłożyć tą inwestycję na dwa lata. Pomost powinien zostać zamontowany w listopadzie, musimy czekać na jego wykonanie. Z kolei wcześniej nie mogliśmy przystąpić do tego zadania, co wynikało z konieczności uzyskania wszelkich zezwoleń. Ponadto późno otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu tej inwestycji – wyjaśnia Bartosz Kobus, sekretarz miasta i gminy Krzywiń.

Jeszcze w tym roku na plaży zostaną również zamontowane nowe, stylowe ławki i kosze na śmieci. – Plaża będzie znacznie odnowiona na przyszły sezonzapewnia Bartosz Kobus.