Jezioro Łabędzie w KOK-u

Wypełniona po brzegi sala widzów oglądała spektakl baletowy grupy ArtDance składającej się z artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Na scenie wystąpiły również dziewczynki uczestniczące w zajęciach baletowych w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Spektakl miał formułę skierowaną zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Na widowni zasiadło zresztą sporo małych widzów. Nic w tym dziwnego, wiele dziewczynek marzy o tym, by zostać baletnicami, a podczas środowego spektaklu mogły podziwiać pełne gracji tancerki.

Fabuła „Jeziora Łabędziego” jest bajkowa i opowiada o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. By lepiej zrozumieć przebiegającą na scenie akcję, przed poszczególnymi aktami lektor wprowadzał publiczność w historię, jednocześnie wciągając w nią małych widzów. Z kolei artyści przedstawili historię najsłynniejszego baletu wszech czasów wraz z odpowiednią scenografią, kostiumami oraz oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Największym smaczkiem przedstawienia było pojawienie się na scenie uczestniczek zajęć baletowych w KOK-u pod kierunkiem Aleksandry Brzezowskiej, zawodowo związanej z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Instruktorka powitała zgromadzonych widzów  zapraszając ich na spektakl. A występ dziewczynek wywołał największy aplauz, a także uśmiech na twarzy widzów.